Nowy e-book! Piknik, czyli 12 pomysłów na dania małe i duże

Zerknij

Nigdy nie wiesz, w którym momencie wyciągnąć jajko z wody? Jajko w koszulce jest dla ciebie czarną magią? O to krótka ściąga dla tych, którzy marzą o jajku idealnym!

Jajko na miękko

Aby przygotować jajko na miękko, należy najpierw upewnić się, że jego skorupka nie jest pęknięta. Następnie do rondelka nalewamy zimną wodę, dodajemy dużą szczyptę soli i używając łyżki, wkładamy jajko. Od momentu, aż woda zacznie się gotować, jajko potrzebuje 3 minut. Gotowe!

Jajko na miękko

Jajko na twardo

Podobnie jak w przypadku jajka na miękko, należy najpierw upewnić się, że jego skorupka nie jest pęknięta. Następnie do rondelka nalewamy zimną wodę, dodajemy dużą szczyptę soli i używając łyżki, wkładamy jajko. Od momentu aż woda zacznie się gotować, jajko potrzebuje 10 minut. Po tym czasie odlej wrzątek, a jajko przelej szybko zimną wodą, aby zatrzymać proces gotowania.

Jajko na twardo

Jajko sadzone

Na patelni z nieprzywierającym dnem rozpuść niepełną łyżkę masła, na środek patelni wbij jajko (uważaj na skorupkę). Teraz smaż jajko na średnim ogniu przez około 3-4 minuty. Pod sam koniec smażenia możesz delikatnie polać jajko masłem, na którym je smażyłeś.

Jajko sadzone

Jajko w koszulce

Aby przygotować jajko w koszulce w dużym garnku, zagotuj wodę, dodaj 2 łyżki białego octu. Jajko rozbij do szklanki. W garnku utwórz wir, mieszając wodę łyżką. W sam środek wiru wlej jajko. Pozwól mu się gotować przez 3-4 minuty. Wyciągnij, używając łyżki cedzakowej!

Jajko w koszulce

Trwa ładowanie...