Nowy e-book! Piknik, czyli 12 pomysłów na dania małe i duże

Zerknij
Jak udekorować mazurka wielkanocnego

Mazurek to wielkanocne ciasto wypełnione po brzegi niebotycznie słodką masą, na przykład w postaci nadzienia z masy kajmakowej. Udekorowany mazurek gwarantuje niesamowity efekt, idealnie sprawdza się jako ozdoba wielkanocnego stołu. Warto poświęcić chwilę czasu, by mazurek prezentował się wyjątkowo – w końcu pieczemy go raz w roku!

Czym ozdobić mazurka? Pomysłów jest mnóstwo, inspiracje można znaleźć niemal na każdym kroku. Jednak najprostsze i najszybsze rozwiązania są równie efektowne, a ich zaletą jest mała czasochłonność.

Jak udekorować mazurka wielkanocnego?

Mazurek wielkanocny najlepiej jest ozdobić naturalnymi składnikami, które nie tylko można zjeść, ale wybornie smakują i podkreślają smak tego wielkanocnego ciasta. Kruche ciasto, słodkie i aksamitne nadzienie oraz chrupiące orzechy tworzą pyszną kompozycję smakową.

Jak zrobić bazie na mazurku?

Najprostsza dekoracja mazurka wielkanocnego to bazie – nie te prawdziwe, ale zrobione ręcznie z migdałów i polewy z czekolady.

Przygotuj:
– płatki migdałowe lub całe i obrane migdały (Jak obrać migdały?)
– polewę z czekolady – skorzystaj z tego przepisu: Polewa czekoladowa
– rękaw cukierniczy lub szprycę

1. Do rękawa cukierniczego lub szprycy przelej polewę czekoladową.
2. Na wystudzonym mazurku wykonaj gałązki, dołącz do nich migdały – w ten prosty sposób stworzysz wiosenne bazie. Gotowe! :)
Na masie możesz wykonać czekoladą wielkanocny napis „Alleluja!”.

Jak zrobić napis na mazurku?

Napis na cieście nie wymaga żadnych specjalnych sprzętów! Wystarczy, że uzbroisz się w polewę czekoladową i szprycę. Wolnymi ruchami wykonaj napis.

Jeśli zależy Ci na białym napisie, wykorzystaj do tego lukier. Jak go zrobić? Skorzystaj z mojej porady: Jak zrobić lukier?. Szprycę od razu wypełnij lukrem i zrób napis.
Pamiętaj! Napis na mazurku wykonaj na wystudzonej masie i od razu po przygotowaniu polewy lub lukru, tak by nie wystygły jeszcze w szprycy.

Mazurek jak pisanka

Jeśli wykonujesz mazurka w kształcie jajka, udekoruj go jak pisankę! Przygotuj do tego: małe rodzynki, migdały, orzechy włoskie, skórkę z pomarańczy. Bakalie układaj w poziomych rzędach. Tutaj liczy się Twoja kreatywność, niech będzie kolorowo!

Kwiatki z bakalii na mazurku wielkanocnym

Kwiatki na mazurku są bardzo proste do wykonania. Przygotuj obrane migdały, orzechy i suszone owoce (rodzynki, morele, skórkę z pomarańczy). Wzdłuż brzegu ciasta wyłóż orzechy lub skórkę pomarańczową, stworzą one ładną ramkę. Na masie w równych odstępach poukładaj rodzynki, a naokoło nich migdały.

Dekoracja mazurka zależy od Twojej wyobraźni! Powodzenia! :)

Trwa ładowanie...