Nowy e-book! Piknik, czyli 12 pomysłów na dania małe i duże

Zerknij
Bag-in-box, czyli niech żyje wino w kartonie!
18 czerwca 2018

Bag-in-box, czyli niech żyje wino w kartonie!

Organizujesz nieformalne przyjęcie w większym gronie? Planujesz przyjęcie niespodziankę? Chcesz zabrać ze sobą wino do domku w górach oddalonego od najbliższego sklepu „o lata świetlne”? A może po prostu lubisz pić to samo wino w niewielkich ilościach każdego wieczoru i boisz się, że wino w otwartej butelce straci swój smak i aromat? Jak zaopatrzyć się w większą ilość wina, nie narażając się na wysokie koszty i trudności z transportem?

Producenci znaleźli świetne rozwiązanie tego problemu! Kup wino w kartonie, tak zwane bag-in-box. Są one dostępne w niemal wszystkich sklepach z winami. Winiarze już dawno odkryli, że jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i bezpiecznych sposobów przechowywania i sprzedawania większej ilości wina. To rozwiązanie idealnie sprawdza się na nieformalnych przyjęciach, spotkaniach, piknikach i grillach. W kartonie znajduje się specjalny worek o pojemności 3 litrów (dostępne są też pięciolitrowe), czyli dokładnie tyle ile znajduje się w czterech butelkach wina.

Każdy karton jest zaopatrzony w specjalny kurek ułatwiający nalewanie wina do kieliszków, ale też odcinający dostęp tlenu do jego wnętrza. Dzięki temu rozpoczęte wino możesz przechowywać w lodówce nawet do 6 tygodni! Co więcej, dzięki kartonowej oprawie, wino nie ma kontaktu ze światłem, co minimalizuje ryzyko zepsucia się wina. Niezwykle korzystna jest również cena bag-in-box, która jest o wiele niższa niż uśrednione środki, które musisz przeznaczyć na zakup 4 butelek wina. Nie oznacza to, że wino jest gorszej jakości – wręcz przeciwnie! Często jest tak samo dobre, a nawet lepsze niż to w butelkach.

Cena jest o wiele niższa, ponieważ nie obejmuje ceny butelek (bardzo drogie i znacząco wpływają na cenę każdego wina!), a transport jest o wiele łatwiejszy i nie wymaga specjalnych zabezpieczeń. W Polsce dodatkowo mniejszy jest koszt akcyzy. Zapomnij więc o negatywnych skojarzeniach z winem z kartonu, lecz ciesz się smakiem dobrego wina w rozsądnej cenie, które możesz zabrać na najbliższe spotkanie w ogrodzie! :)

Kategorie:
Kuchnia Lifestyle

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Trwa ładowanie...